Haagse voetbalclubs verenigen zich voor respect en fatsoen

25 September 2025, 13:05 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Phil Nijhuis

Een ruime meerderheid van de Haagse voetbalverenigingen slaat de handen ineen voor respect en fatsoen op en rond de sportvelden. De gemeente Den Haag hoopt dat uiteindelijk alle Haagse voetbalverenigingen zich bij de zogenoemde 'Haagse Norm' aansluiten.

De Haagse Norm is afgelopen jaar vormgegeven door tien voetbalverenigingen en de Haagse Scheidsrechtersvereniging. Tijdens een bijeenkomst in het stadion van ADO Den Haag waren meer dan driekwart van de Haagse voetbalverenigingen aanwezig. De verenigingen spraken af te werken aan een positieve en veilige sportomgeving.

De Haagse Norm bestaat uit afspraken over zaken als het ontvangen van teams en scheidsrechters, de sfeer op het veld en een incidentenprotocol. Sportwethouder Hilbert Bredemeijer nam het initiatief tot de Haagse Norm om zo respect en plezier in de sport te behouden.

Tekst gaat door onder foto.

Foto: Phil Nijhuis.

Voetbalgeweld

"Het moet afgelopen zijn met al die incidenten op en rond het voetbalveld. Met de Haagse Norm geven voetbalverenigingen niet alleen een duidelijk signaal af, ze gaan vooral met elkaar aan de slag om het een halt toe te roepen. Iedereen moet veilig en plezierig kunnen voetballen. Ook coaches en ouders spelen een belangrijke rol. Zij hebben een voorbeeldfunctie voor jonge spelers. Met de Haagse Norm pakken verenigingen zelf de handschoen op. Ik ben trots op deze samenwerking tegen voetbalgeweld", aldus Bredemeijer.